fbpx Wózki elektryczne inwalidzkie z napędami ALBER: różne modele
Akcesoria Akcesoria mobile

Akcesoria

Nie stawiaj ograniczeń własnym potrzebom, mamy wszystko czego potrzebujesz i znacznie więcej.

Wózki elektryczne inwalidzkie

Jeżeli kiedykolwiek marzyłeś o swobodzie poruszania się bez względu na bariery architektoniczne czy fizyczne ograniczenia, to czas wprowadzić do swojego życia rewolucyjne rozwiązanie, jakim są wózki elektryczne inwalidzkie i elektryczne napędy do wózków manualnych. Nasza firma oferuje unikalne, nowoczesne i ergonomiczne rozwiązania, które nie tylko odmienią Twoje codzienne doświadczenia, ale również umożliwią Ci pełne uczestnictwo w życiu społecznym.

Wózek inwalidzki z napędem

Wózek inwalidzki z napędem to symbol nowej ery mobilności! Firma Alber jako część koncernu INVACARE specjalizuje się w produkcji nowoczesnych elektrycznych systemów wspomagających napędzanie wózka inwalidzkiego. W swojej ofercie mamy różne rozwiązania dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. 

Dostawka do wózka inwalidzkiego pozwala na widoczne zwiększenie jego funkcjonalności. W ten sposób staje się on znacznie bardziej mobilny, a Ty nie musisz rezygnować z codziennej aktywności. To doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych, które przemierzają duże odległości na swoim sprzęcie. Napęd w wózku inwalidzkim bez wątpienia ułatwia korzystanie z niego, a dzięki refundacji może być on dostępny również dla osób z mniejszymi zasobami finansowymi. Dodatkowo, jeśli wyrazisz taką chęć, możemy ci pomóc w uzyskaniu dofinansowania do wózka inwalidzkiego

Wózek inwalidzki ze wspomaganiem

Oferujemy kilka wariantów wózków inwalidzkich ze wspomaganiem. W zależności od potrzeb można wybrać wspomaganie elektryczne napędu za pomocą ciągów (e-motion, twion), zmienić swój wózek w kompaktowy, lekki elektryczny sprzęt sterowany joystickiem (e-fix), zamontować wspomaganie do belki (smoov) lub zmienić wózek w sportowy pojazd kierowany za pomocą elektrycznej przystawki (e-pilot). Wszystkie produkty tworzone są w fabryce INVACARE w Niemczech.

Dokonaj wyboru spośród szerokiej wybór napędów. Każdy wózek inwalidzki ze wspomaganiem z naszego asortymentu jest funkcjonalny i łatwy w użytkowaniu. Pozwala na swobodne korzystanie przez długi czas, co jest tak ważne w przypadku produktów tego typu. Napędy powstały z zastosowaniem wysokiej jakości komponentów i technologii. Pasują one idealnie do wielu modeli nowoczesnych wózków inwalidzkich z naszego asortymentu. 

Akcesoria
kuschall

E-Motion

kuschall

TWION

kuschall

Smoov one

kuschall

E-FIX

kuschall

E-PILOT

Napędy elektryczne

Rodzaje napędów elektrycznych: opis i ceny

Obecnie wspomaganie napędzania wózka inwalidzkiego manualnego można rozwiązać na kilka różnych sposobów.

 • e-motion - łączy aktywną mobilność z korzyściami terapeutycznymi. Nawet użytkownicy wózków inwalidzkich o ograniczonej sile ręki i ciała mogą odzyskać swoją mobilność dzięki e-motion. Silniki elektryczne zintegrowane w piastach kół skutecznie wspomagają napędzanie wózka inwalidzkiego, a użytkownik wkłada znacznie mniej wysiłku w pokonywanie większych odległości lub podjazdów. System wyposażony w możliwość regulacji siły wsparcia dla każdego koła z osobna. Impuls pochodzący z ciągu koła jest rejestrowany przez bardzo czuły czujnik i przekładany na idealne wspomaganie elektryczne. W rezultacie korzystanie z ręcznego wózka inwalidzkiego staje się znacznie łatwiejsze i mniej męczące przy jednoczesnym zachowaniu korzyści rehabilitacyjnych. Dwa programy jazdy i wiele trybów pozwolą wybrać najbardziej komfortową specyfikację dla Ciebie. System wspierany aplikacją mobilną na telefony komórkowe typu smart. System kompatybilny z każdym wózkiem inwalidzkim marki Kuschall i produkowanym przez INVACARE. Cena od 24 500 zł w zależności od wybranych dodatkowych opcji. W cenie zawarty jest montaż, konfiguracja wraz ze szkoleniem z użytkowania. Refundacja PFRON program "Aktywny Samorząd" - 7 500 zł. 

  W skrócie: napęd za pomocą ciągów, prędkość 6 km/h lub 8,5 km/h, zasięg do 25 km, waga 7,8 kg jedno koło, całość 15,6 kg, max. waga użytkownika 150 kg.

 • twion - jest to system podobny do e-motion, z tą jednak różnicą, że silniki elektryczne umieszczone w kołach tylnych wózka inwalidzkiego wyposażone są w odpowiednie oprogramowanie i elektronikę. Zapewniają ciągły ruch koła tylnego po naciśnięciu ciągu. Dzięki temu można wygodnie pokonywać dłuższe odcinki lub wzniesienia. Czujnik jazdy, umieszczony w ciągu koła, w sposób permanentny i precyzyjny określa właściwą siłę wspomagania. System wyposażony w wiele trybów jazdy, które można indywidualnie dobrać do swoich potrzeb. Jest wspierany aplikacją mobilną na telefony komórkowe typu smart. System kompatybilny z każdym wózkiem inwalidzkim marki Kuschall i produkowanym przez INVACARE. Cena od 23 000 zł w zależności od wybranych dodatkowych opcji. W cenie zawarty są montaż oraz konfiguracja wraz ze szkoleniem z użytkowania. Refundacja PFRON program "Aktywny Samorząd" - 7 500 zł. 

  W skrócie: napęd za pomocą ciągów, prędkość do 10 km/h, zasięg do 20 km, waga 6,3 kg jedno koło, całość 12,6 kg, max. waga użytkownika 120 kg.

 • SMOOV one - to innowacyjny napęd elektryczny, który można elastycznie przymocować i odłączyć od wózka inwalidzkiego w dowolnym momencie. Mocowany jest do belki łączącej koła tylne wózka ze sztywną belką lub do specjalnego adaptera w wózkach składanych "krzyżakowo". Założenie SMOOV możliwe jest nawet siedząc na wózku inwalidzkim. Niezależnie od tego, czy pokonujesz krawężniki, progi czy jeździsz po płaskich powierzchniach, SMOOV świetnie sobie poradzi w każdych okolicznościach, oszczędzając Ci mnóstwo trudu, energii i wysiłku. System wyposażony w wiele trybów jazdy, które można indywidualnie dobrać do swoich potrzeb. Jest wspierany aplikacją mobilną na telefony komórkowe typu smart. System kompatybilny z każdym wózkiem inwalidzkim marki Kuschall i produkowanym przez INVACARE. Cena od 15 500 zł w zależności od wybranych dodatkowych opcji. W cenie zawarty jest montaż, konfiguracja wraz ze szkoleniem z użytkowania. Refundacja PFRON program "Aktywny Samorząd" - 7 500 zł.

  W skrócie: napęd za pomocą ciągów, prędkość do 10 km/h, zasięg do 20 km, waga całkowita 7,2 kg, max. waga użytkownika 140 kg.
   

  • e-fix - z pomocą systemu e-fix możesz zmienić swój wózek inwalidzki w mały, kompaktowy elektryczny model. W odróżnieniu od powyższych rozwiązań (napędzanie za pomocą ciągów kół tylnych) system e-fix opiera się na sterowaniu wózkiem za pomocą joysticka, który można indywidualnie programować, dzięki czemu da się go idealnie dostosować do osobistych potrzeb. Główną zaletą tego systemu jest jego niewielka waga i kompaktowe wymiary umożliwiające transport nawet małym samochodem osobowym, co nie jest możliwe w przypadku korzystania z wózków inwalidzkich elektrycznych, które mają duże gabaryty, a przy tym są bardzo ciężkie i ważą nawet 180 kg. System kompatybilny z każdym wózkiem inwalidzkim marki Kuschall i produkowanym przez INVACARE. Cena od 23 000 zł w zależności od wybranych dodatkowych opcji. W cenie zawarty jest montaż, konfiguracja wraz ze szkoleniem z użytkowania. Refundacja PFRON program "Aktywny Samorząd" - 7 500 zł.

   W skrócie: napęd za pomocą joysticka, prędkość 0,5 - 6 km/h, zasięg do 16 km, waga jednego koła 7,9 kg, akumulator 2,1 kg, waga całości 19,3 kg, max. waga użytkownika E35-120 kg, E36 - 160 kg.

 • e-pilot - potrafi w kilka sekund zamienić manualny wózek inwalidzki w dynamiczny sportowy pojazd codziennego użytku. Eliminuje to irytujące poszukiwanie miejsca parkingowego oraz żmudne wsiadanie i wysiadanie z samochodu. Mocny widelec, akumulator zintegrowany w ramie i koło napędowe doskonale łączą sportowy design i wyrafinowaną ergonomię. System montażu jest bardzo prosty poprzez specjalnie zaprojektowany adapter umieszczony pod siedziskiem. Wystarczy podjechać, wpiąć się adapterem w przystawkę, a po spełnieniu celu podróży po prostu należy się z niej wypiąć. Przystawka do wózka e-pilot wyposażona jest w duże przednie koło, dzięki czemu pokonywanie krawężników lub jazda po terenie nie stanowi dla niego żadnego problemu. System wyposażony w wiele trybów jazdy, które można indywidualnie dobrać do swoich potrzeb. Jest wspierany aplikacją mobilną na telefony komórkowe typu smart. System kompatybilny z każdym wózkiem inwalidzkim marki Kuschall i produkowanym przez INVACARE. Cena od 18 500 zł w zależności od wybranych dodatkowych opcji. W cenie zawarty jest montaż, konfiguracja wraz ze szkoleniem z użytkowania. Refundacja PFRON program "Aktywny Samorząd" - 7 500 zł. 

  W skrócie: przystawka do wózka, prędkość do 20 km/h, zasięg do 50 km, waga całkowita 18,4 kg, max. waga użytkownika 100 kg.

Zainteresowała cię oferta? Skontaktuj się z nami!

Nie chcesz korzystać tylko z klasycznego urządzenia, a zamiast tego wolisz postawić na nowoczesne, funkcjonalne rozwiązania? Masz pytania dotyczące naszych dostawek do wózków inwalidzkich? Zapraszamy do kontaktu! Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania i dostosujemy odpowiedni produkt do Twoich potrzeb. Zajmujemy się bowiem personalizowaniem naszych wózków inwalidzkich i akcesoriów.