fbpx Prawidłowe dopasowanie wózka dla osoby niepełnosprawnej

Prawidłowe dopasowanie wózka dla osoby niepełnosprawnej

Wózek jest bardzo ważnym sprzętem dla osoby niepełnosprawnej. Obecnie dostępne są różne modele i rodzaje wózków, a ich odpowiedni dobór do osoby pozwala na znaczącą poprawę komfortu życia. Odpowiedni dobór i personalizacja jest zależny przede wszystkim od potrzeb i wymagań osoby niepełnosprawnej. Ustalenie głównych parametrów jest podstawą do odpowiedniej personalizacji wózka.

Jak odpowiednio dopasować wózek dla osoby niepełnosprawnej?

Wózek powinien w jak największym stopniu ułatwiać funkcjonowanie osobie niepełnosprawnej. Ważne, aby był dostosowany do rodzaju niepełnosprawności. Osoby u których niepełnosprawność dotyczy kończyn dolnych mogą zdecydować się na wózek manualny. Jeżeli niepełnosprawność dotyczy całego ciała, górnej części bądź osoba niepełnosprawna nie ma wystarczająco dużo siły, aby samodzielnie napędzać wózek, warto przemyśleć zakup wózka z napędem elektrycznym. Takie rozwiązanie znacznie ułatwi poruszanie się i zwiększy niezależność osoby niepełnosprawnej.

Wybór wózka manualnego pozwoli na dodatkową rehabilitację górnej części ciała. Zaletą wózków manualnych jest ich niska masa i korzystna cena, dzięki czemu spora grupa osób niepełnosprawnych jest w stanie zakupić ten rodzaj wózka. Wózki elektryczne są bardzo łatwe i przyjemne w obsłudze, jednak zazwyczaj są o wiele większe i cięższe niż wózki manualne. Mimo to, każdy z wózków ogromnie poprawia komfort życia osoby niepełnosprawnej.

Jeżeli osoba niepełnosprawna wymaga elektrycznego wózka, ale jego wymiary nie są dopasowane do potrzeb, można zamówić wózek inwalidzki na wymiar. Na rynku można znaleźć firmy, które wytwarzają wózki i personalizują je pod swoich klientów. Jeżeli zwykły wózek poprawia komfort życia, to personalizowane wózki inwalidzkie przenoszą je na całkowicie nowy poziom komfortu i ergonomii. Nowoczesne rozwiązania stosowane w wózkach pozwalają na bardzo komfortowe korzystanie z wózka. Wózek może zostać dopasowany do wymiarów klienta, ale także do poziomu jego aktywności.

Obecnie wózki inwalidzkie poddawane są personalizacji, która podnosi komfort życia osoby niepełnosprawnej na całkowicie inny poziom. Dzięki nowoczesnym technologiom, korzystanie z takiego wózka pozwala na jeszcze większą satysfakcję z życia i aktywność osoby niepełnosprawnej, nieodstającą od osób poruszających się bez wózka.

zdjecie
wózek dla niepełnosprawnego