fbpx Jakie możliwości stwarzają wózki inwalidzkie z napędem elektrycznym?

Jakie możliwości stwarzają wózki inwalidzkie z napędem elektrycznym?

Nowoczesne wózki inwalidzkie z napędem elektrycznym to rozwiązanie, które znacznie ułatwia codzienne życie osób niepełnosprawnych. Z ich pomocą możliwe jest swobodne pokonywanie terenów dotychczas niedostępnych dla osób poruszających się na wózkach ręcznych. Wyjaśniamy, co możesz zyskać posiadając ten sprzęt. 

Mobilność, samodzielność i komfort

Wózki inwalidzkie z napędem elektrycznym zwiększają mobilność i samodzielność osób z ograniczonymi zdolnościami ruchowymi. Dzięki nim można przemierzać dłuższe dystanse bez konieczności nadmiernego angażowania sił mięśniowych oraz pomocy innych osób. 

Dostępne w naszej ofercie napędy elektryczne Alber sprawiają, że jazda jest płynna i komfortowa, a jakość życia niepełnosprawnego człowieka ulega polepszeniu. Z tego powodu napędy elektryczne to jedne z najważniejszych dostawek do wózków inwalidzkich z punktu widzenia użytkownika. 

Całkowita kontrola jazdy

Niektóre elektryczne wózki inwalidzkie umożliwiają całkowitą kontrolę jazdy, dzięki zaawansowanym systemom wspomagania. Wówczas osoba niepełnosprawna może precyzyjnie manewrować pojazdem, omijając przeszkody oraz poruszając się w ciasnych pomieszczeniach. W naszej ofercie znajduje się kilka modeli wózków inwalidzkich ze wspomaganiem ALBER, które są wyposażone w różne systemy sterowania. 

Może ono odbywać się za pomocą joysticka (wersja e-fix) z opcją indywidualnego oprogramowania. Z kolei system e-motion jest wyposażony w aż dwa programy jazdy i steruje się go przy użyciu aplikacji mobilnej. Dotyczy to również systemu twion, jednak z tą różnicą, że w tym wariancie silniki elektryczne umiejscowione w kołach tylnych wózka inwalidzkiego wyposaża się w oprogramowanie i elektronikę, zapewniając stały ruch koła tylnego poprzez naciskanie ciągu. Napęd SMOOV one też jest wspierany aplikacją i mocuje się go do belki pojazdu. Zaś posiadający wiele trybów jazdy system e-pilot potrafi błyskawicznie zmienić zwyczajny wózek manualny na dynamiczny pojazd sportowy. 

zdjecie
wózek elektryczny