fbpx Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

INVACARE TDX SP2

Image
wózek inwalidzki elektryczny INVACARE

Jako przedstawiciel koncernu INVACARE w Polsce w swojej ofercie posiadamy również niemieckie elektryczne wózki inwalidzkie oraz skutery. Zapewniamy sprzedaż nowych produktów dobieranych na indywidualne życzenie, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na oryginalnych częściach. Oferujemy również usługę dostosowania parametrów systemowych wózka do indywidualnych wymagań.

Dlaczego właściwa pozycja ciała na wózku jest tak istotna dla zdrowia?

Image
Oparcia MATRX

Przyjęcie właściwej pozycji ciała w trakcie siedzenia na wózku inwalidzkim i utrzymanie jej przez dłuższy okres czasu bez odpowiedniego oparcia, może być bardzo męczące i wyczerpujące. Właśnie dlatego powstał System MATRX, który jest rewolucją w oparciach do wózków inwalidzkich. Dzięki systemowi MATRX można znacznie poprawić nie tylko komfort siedzenia na wózku, ale także własną aktywność poprzez zapewnienie właściwego podparcia.

Komfort siedzenia - fakty i mity

Image
Jak dobrać poduszkę do wózka

W tym artykule chcemy zwrócić szczególną uwagę na poduszkę siedziska do wózka inwalidzkiego. Proszę nam wierzyć, widzieliśmy już chyba prawie wszystkie wynalazki na czym można siedzieć. Od amatorskich poduszek zrobionych ze starych „jaśków”, koców, gąbek z foteli po profesjonalne poduszki pneumatyczne przeciwodleżynowe. Zauważyliśmy pewien istotny problem, który postanowiliśmy przybliżyć, a mianowicie właściwy dobór odpowiedniej poduszki istotnie wpływa na komfort siedzenia i stabilizację miednicy oraz dodatkowo zabezpiecza przed powstaniem odleżyn.

KUSCHALL K-SERIES - "Legenda w drodze"

Image
KUSCHALL K-SERIES

Vasile Stoica z Rumuni dokonał  niesamowitego wyczynu.  W ciągu kilku miesięcy pokonał łącznie 7 375 km. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jego  jedynym środkiem lokomocji był wózek inwalidzki. Pierwszy etap podróży przebiegał przez Europę. Vasile swoją wyprawę rozpoczął w Rumunii, a zakończył w Hiszpanii. Podczas wyprawy, która trwała  od 07.07.2006 do 10.09.2006, korzystając z wózka kuschall K-Series Airlite, pokonał dystans 5 250 km, średnio dziennie przejeżdżając 79 km. Kilka dni później postanowił rozpocząć kolejny etap.