fbpx Blog
Blog

Jaki wózek wybrać dla bardzo aktywnej osoby niepełnosprawnej?

Submitted by admin on czw., 05/25/2023 - 05:42
Korzystanie z wózka pozwala osobom z niepełnosprawnościami znacznie zwiększyć swoją mobilność, a co za tym idzie poprawić jakość życia, ułatwiając samodzielne wykonywanie codziennych czynności. Rozwiązaniem, które sprawdzi się najlepiej w przypadku tych, którzy chcą pozostawać w ruchu i przemieszczać się mimo konieczności borykania się z rozmaitymi barierami architektonicznymi są aktywne wózki inwalidzkie, których historia i konstrukcja wywodzi się od wózków sportowych, łącząc ich wytrzymałość oraz poziom dostosowania do anatomii użytkownika ze stabilnością i komfortem konstrukcji klasycznych. Przekonajmy się, czym są wózki aktywne i na jakiej zasadzie powinno się je dobierać.

Jaki napęd wybrać do wózka inwalidzkiego?

Submitted by admin on wt., 02/28/2023 - 19:54
Używanie wózka dla osób z niepełnosprawnością lub urazami pozwala na samodzielne przemieszczanie się zarówno w obrębie swego mieszkania, lub domu, jak i poza nim. Dłuższe korzystanie z wózka lub jazda w terenie będzie jednak męcząca, ponieważ poruszanie kołami z użyciem przymocowanych do nich poręczy wymaga sporej siły fizycznej. Przy dłuższym dystansie oraz konieczności pokonywania rozmaitych przeszkód będzie to stanowiło istotny problem. Podobne trudności wystąpią w przypadku osób w podeszłym wieku albo uskarżających się na dodatkowe dolegliwości. Rozwiązaniem może okazać się wybór wózka inwalidzkiego z napędem. Przekonajmy się, jakie urządzenia są dostępne i co mogą zaoferować.

Jakie zalety mają wózki modułowe dla niepełnosprawnych?

Submitted by admin on wt., 11/29/2022 - 07:21
Dzięki wózkom tworzonym z myślą o osobach niepełnosprawnych osoby niemogące poruszać się o własnych siłach mogą przemieszczać się zarówno w obrębie własnego mieszkania, jak i poza nim. Dzięki tego rodzaju produktom znacznie zwiększa się ich mobilność oraz komfort życia. Obecnie można wybierać spośród wielu modeli wózków aktywnych. Jednymi z nich są warianty modułowe. Co je wyróżnia?

Jak zaprojektować wózek dla osoby niepełnosprawnej?

Submitted by admin on czw., 10/20/2022 - 00:41
Dobrze dobrany wózek znacząco podnosi jakość życia osoby z niepełnosprawnością. Aby jednak był on dla niej całkowicie komfortowy i pozwalał na maksimum aktywności, warto wybrać wózek spersonalizowany, wykonany na zamówienie. Co można zmienić w wózku i czym się kierować, przygotowując jego projekt?

Czym się kierować przy wyborze dostawki do wózka inwalidzkiego?

Submitted by admin on wt., 06/07/2022 - 13:39
Na rynku są dostępne akcesoria, których zadaniem jest zwiększenie komfortu życia osób z niepełnosprawnościami. Jednymi z nich są dostawki do wózków inwalidzkich. Dzięki nim możliwe jest przemierzanie dłuższych dystansów, a także pokonywanie trudniejszych dróg. Obecnie możemy wybierać spośród kilku rodzajów napędów. Jak znaleźć odpowiedni?

Kwestie związane z dofinansowaniem wózka inwalidzkiego

Submitted by admin on śr., 02/23/2022 - 12:50
Wózek inwalidzki to sprzęt, który znacznie zwiększa komfort życia osoby niepełnosprawnej. Dzięki niemu możliwe staje się samodzielne dotarcie do wielu miejsc, co jest dla wielu ludzi niezwykle ważne. Niestety, ceny tego wyposażenia nierzadko są bardzo wysokie. W jaki sposób można uzyskać dofinansowanie? Kto ma prawo się o nie ubiegać?

Rodzaje wózków i akcesoria do wózków inwalidzkich

Submitted by admin on śr., 11/17/2021 - 10:33
Wózek inwalidzki jest sprzętem niezbędnym w celu umożliwienia przemieszczania się i uczestniczenia w normalnym życiu osobom z niepełnosprawnością, lub sprawnym inaczej. Może być to rozwiązanie czasowe np. w związku z urazem, który wymaga stopniowego powrotu do pełnej sprawności, jednak ze względu na różnego rodzaju dysfunkcje i schorzenia częściej wózek inwalidzki staje się niezbędnym elementem dnia codziennego osób niepełnosprawnych na długie lata. Wyjaśniamy, w jakie akcesoria warto się zaopatrzyć, dokonując wyboru wózka inwalidzkiego lub jakie zmienić w obecny wózku, by był on bardziej praktyczny i przydatny.

Prawidłowe dopasowanie wózka dla osoby niepełnosprawnej

Submitted by admin on wt., 08/17/2021 - 06:20
Wózek jest bardzo ważnym sprzętem dla osoby niepełnosprawnej. Obecnie dostępne są różne modele i rodzaje wózków, a ich odpowiedni dobór do osoby pozwala na znaczącą poprawę komfortu życia. Odpowiedni dobór i personalizacja jest zależny przede wszystkim od potrzeb i wymagań osoby niepełnosprawnej. Ustalenie głównych parametrów jest podstawą do odpowiedniej personalizacji wózka.