fbpx Blog

Blog

Jak dbać o stan techniczny wózka inwalidzkiego? Serwis i konserwacja

Submitted by admin on pon., 01/15/2024 - 05:50
Wózki inwalidzkie umożliwiają osobom z dysfunkcjami ruchu samodzielne poruszanie się i wykonywanie codziennych czynności. Jednak, żeby spełniały swoje funkcje, muszą być zachowane w dobrym stanie technicznym. Podpowiadamy, w jaki sposób należy dbać o wózki inwalidzkie. 

Od czego zależy wygoda siedzenia na wózku inwalidzkim?

Submitted by admin on wt., 12/19/2023 - 18:32
Wybór odpowiedniego wózka inwalidzkiego jest kluczowy dla komfortu i poczucia samodzielności osoby z niepełnosprawnością. Właściwie dobrany i ergonomiczny wózek może znacznie poprawić jakość życia, dlatego warto mieć świadomość, od czego zależy wygoda siedzenia i jazdy na wózku inwalidzkim. 

Jak sztywną ramę powinien mieć wózek inwalidzki?

Submitted by admin on czw., 12/14/2023 - 18:25
Jak sztywną ramę powinien mieć wózek inwalidzki? Czy modele ze sztywnymi ramami poprawiają bezpieczeństwo użytkownika, a jednocześnie odznaczają się lekkością i funkcjonalnością? Takie pytania zadaje sobie wiele osób, które stoją przed koniecznością kupna wózka inwalidzkiego. Odpowiadamy na nie w artykule.

Jakie możliwości stwarzają wózki inwalidzkie z napędem elektrycznym?

Submitted by admin on czw., 11/30/2023 - 20:00
Nowoczesne wózki inwalidzkie z napędem elektrycznym to rozwiązanie, które znacznie ułatwia codzienne życie osób niepełnosprawnych. Z ich pomocą możliwe jest swobodne pokonywanie terenów dotychczas niedostępnych dla osób poruszających się na wózkach ręcznych. Wyjaśniamy, co możesz zyskać posiadając ten sprzęt.

Kto może starać się o wózek inwalidzki z NFZ?

Submitted by admin on czw., 11/30/2023 - 06:03
W Polsce osoby niepełnosprawne mają możliwość uzyskania dofinansowania na zakup wózka inwalidzkiego z Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które ze względów finansowych nie są w stanie ponieść jednorazowo dużego wydatku na kupno tego pojazdu. Kto się może starać o takie dofinansowanie i jakie warunki należy spełnić?

Jak na przestrzeni lat ewoluowała technologia wózków inwalidzkich?

Submitted by admin on wt., 11/28/2023 - 19:52
Wózki inwalidzkie pomagają osobom niepełnosprawnym prowadzić aktywne życie. Ich historia sięga XV wieku i początkowo były to pojazdy o dość prymitywnej i prostej konstrukcji. Jednak na przestrzeni wieków ich technologia uległa znaczącej ewolucji, zaś współczesne modele są coraz bardziej zaawansowane technologicznie i dostosowane do różnorodnych potrzeb użytkowników.