fbpx Jak dbać o stan techniczny wózka inwalidzkiego? Serwis i konserwacja

Wózki inwalidzkie umożliwiają osobom z dysfunkcjami ruchu samodzielne poruszanie się i wykonywanie codziennych czynności. Jednak, żeby spełniały swoje funkcje, muszą być zachowane w dobrym stanie technicznym. Podpowiadamy, w jaki sposób należy dbać o wózki inwalidzkie. 

O czym należy pamiętać, aby zachować wózek inwalidzki w dobrym stanie?

Aby wózek inwalidzki służył nam przez długi czas, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach konserwacji . Przede wszystkim należy regularnie sprawdzać stan poszczególnych elementów wózka, takich jak koła, ramy czy hamulce. Sprawdzaj też stan opon, który ma wpływ na komfort jazdy i stabilność wózka. Upewnij się, że są one prawidłowo napompowane, nie mają pęknięć i czy bieżnik nie jest zniszczony. 

Warto także zwracać uwagę na ewentualne uszkodzenia powierzchniowe, które mogą prowadzić do korozji. Oczywiście wszystkie te elementy wózka inwalidzkiego muszą być czyszczone z kurzu i innych zanieczyszczeń. W miarę potrzeb należy smarować ruchome części, takie jak łożyska, zawiasy i inne elementy mechaniczne. Nie zapominaj o kontrolowaniu hamulców i ich prawidłowym ustawianiu, aby zapewniały bezpieczeństwo podczas jazdy. 

Przeglądy techniczne i naprawa - wybierz dobry serwis!

Jednak niekiedy nawet konserwacja nie uchroni nas przed pojawieniem się usterek w wózku inwalidzkim, który jest zazwyczaj mocno eksploatowany. Warto wtedy skorzystać z usług dobrego serwisu wózków inwalidzkich. Nasza firma prowadzi profesjonalny i autoryzowany serwis wózków inwalidzkich Kuschall. 

Naprawiamy wszystkie modele tej marki, aktywne, składane, modułowe, z napędem elektrycznym i wiele innych. Zawsze przed wykonaniem naprawy uzgadniamy z klientem zarówno zakres prac, jak i cenę usługi. Ponadto wycena naprawy jest bezpłatna, a klientom, którzy kupili w naszym sklepie wózek gwarantujemy 5-procentowe rabaty.

zdjecie
sklep specjalistyczny