fbpx Jak na przestrzeni lat ewoluowała technologia wózków inwalidzkich?

Jak na przestrzeni lat ewoluowała technologia wózków inwalidzkich?

Wózki inwalidzkie pomagają osobom niepełnosprawnym prowadzić aktywne życie. Ich historia sięga XV wieku i początkowo były to pojazdy o dość prymitywnej i prostej konstrukcji. Jednak na przestrzeni wieków ich technologia uległa znaczącej ewolucji, zaś współczesne modele są coraz bardziej zaawansowane technologicznie i dostosowane do różnorodnych potrzeb użytkowników. 

Ewolucja od mechanicznych do inteligentnych rozwiązań

Pierwsze wózki były drewniane i służyły głównie transportowi chorych. Później wózki zaczęto produkować z bardziej trwałego i dającego lepsze możliwości konstrukcyjne metalu. W latach 30. XX wieku pojawiły się pierwsze aktywne wózki inwalidzkie, które umożliwiały samodzielne poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami. Były one jednak ciężkie i nieporęczne, co utrudniało ich użytkowanie.

W kolejnych dekadach nastąpił dynamiczny rozwój technologiczny w sektorze odpowiedzialnym za produkcję wózków inwalidzkich. Pojawiły się modele z napędem elektrycznym, dostępne także w naszej ofercie, które czynią jazdę wózkiem znacznie bardziej komfortową i dynamiczną. 

Zaawansowane systemy wspomagania

Współczesne elektryczne wózki inwalidzkie są wyposażone w różne systemy wspomagania, takie jak układy sterowania czy amortyzatory, które zwiększają wygodę jazdy. Istnieje wiele modeli marki Kuschall sterowanych za pomocą joysticka czy aplikacji mobilnej. Znajdują się w one w asortymencie naszego sklepu. 

Zaawansowane systemy wspomagania w napędach elektrycznych Alber pomagają kierującym w poruszaniu się po bardziej wymagających terenach i w wąskich przestrzeniach, łatwiejszym omijaniu przeszkód, jak również w kontrolowaniu prędkości jazdy i zmienianiu kierunku. Wspomagane wózki inwalidzkie posiadają wiele trybów, które można stosować, aby dopasować jazdę do własnych preferencji. Pojazdy ze sklepu Partner MED mają też regulowane podnóżki i łatwo się je składa, niektóre nawet za dotknięciem palca!

zdjecie
wózek elektryczny