fbpx Jakie zalety mają wózki modułowe dla niepełnosprawnych?

Jakie zalety mają wózki modułowe dla niepełnosprawnych?

Dzięki wózkom tworzonym z myślą o osobach niepełnosprawnych osoby niemogące poruszać się o własnych siłach mogą przemieszczać się zarówno w obrębie własnego mieszkania, jak i poza nim. Dzięki tego rodzaju produktom znacznie zwiększa się ich mobilność oraz komfort życia. Obecnie można wybierać spośród wielu modeli wózków aktywnych. Jednymi z nich są warianty modułowe. Co je wyróżnia?

Czym są wózki modułowe dla osób z niepełnosprawnościami?

Wózki modułowe można dowolnie modyfikować tak, aby spełniał oczekiwania osoby, która ma z niego korzystać. Z reguły stanowią połączenie manualnych produktów oraz tych z napędem elektrycznym. Warto jednak zaznaczyć, że w tym przypadku wszelkie dodatkowe elementy takie jak silnik czy system sterowania są podłączane do wózka, a nie na stałe z nim połączone. Tego rodzaju wózek aktywny sprawdzi się zarówno dla osób, które nie pokonują większych dystansów, jak i tych często spacerujących czy odwiedzających codziennie wiele miejsc.

Zalety inwestycji w modułowy wózek aktywny

Najważniejszą zaletą każdego modułowego wózka dla osób z niepełnosprawnościami jest wspomniana wcześniej możliwość dopasowania do potrzeb oraz oczekiwań osób, mających z niego korzystać. Pozwala to na połączenie rozwiązań, które będą gwarantować wygodę, a przy tym mobilność. Nie musimy więc myśleć o tym, aby wybrać nieco mniej wygodny model ze względu na jego wyposażenie w dobry napęd. Ten sam silnik możemy bowiem podłączyć do komfortowego dla nas wariantu.

Warto także podkreślić, że wózki modułowe są projektowane w taki sposób, aby zapewniały dobrą zwrotność, co oznacza, że osoby z niepełnosprawnościami mogą się na nich poruszać bez trudu nawet w wąskich przejściach. W razie wątpliwości odnośnie do wyboru określonego modelu dobrze porozmawiać ze specjalistą.

zdjecie
niepełnosprawny gra w piłkę