fbpx Oparcia MatrX niewelujące ból pleców | Oferta specjalna

Oparcia MatrX niewelujące ból pleców | Oferta specjalna

oparcia matrx

Długotrwałe siedzenie we właściwej pozycji bez odpowiedniego oparcia, po dłuższym okresie czasu jest męczące i wyczerpujące. Z tego też powodu powstał System MATRX, który jest rewolucją w oparciach do wózków inwalidzkich. Dzięki Systemowi MATRX można polepszyć komfort siedzenia na wózku i poprawić swoją aktywność. W związku z Twoją niepełnosprawnością i jej różnymi aspektami, na przykład wysokim lub niskim napięciem mięśniowym, problemami ze stabilizacją tułowia czołową i strzałkową, osłabioną siłą mięśniową, pierwotnymi lub wtórnymi ograniczeniami ruchomości stawów, deformacjami lub asymetrią ciała - przyjmowana pozycja podczas siedzenia na wózku może być niekomfortowa i prowadzić do długotrwałego bólu i pogorszenia stanu zdrowia. Nieprawidłowa pozycja tułowia podczas siedzenia na wózku może skutkować negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi, ale przede wszystkim utrudnia aktywność i samodzielność oraz funkcjonowanie w codziennym życiu. Niewłaściwa pozycja na wózku może powodować: odleżyny pojawiające się w miejscach, gdzie zbyt duży nacisk rozkłada się na zbyt małą powierzchnię ciała, przykurcze, spadek mobilności, tym samym ogólnej sprawności spowodowany gorszymi możliwościami napędzania wózka, pogłębianie istniejących dysfunkcji poprzez niedopasowanie wózka /oparcia do indywidualnych potrzeb ( np. deformacje, pozycja ciała wymuszona określonym napięciem mięśniowym), nieprawidłową pozycję miednicy, prowadzącą do skoliozy. System oparcia MATRX pomaga przyjąć prawidłową pozycję ciała podczas siedzenia na wózku oraz zapobiega niekorzystnym skutkom zdrowotnym spowodowanymi niewłaściwą pozycją podczas siedzenia na wózku. Ponadto oferuje bardzo wysoki komfort, bezpieczeństwo bocznego trzymania tułowia i zapewnia maksymalną mobilność. Oparcia MATRX pasują do wszystkich modeli wózków inwalidzkich i posiadają szereg regulacji, dzięki którym można je indywidualnie dopasować do użytkownika. 

System oparcia MATRX zapewnia: lepszą pozycję tułowia podczas siedzenia na wózku w porównaniu do elastycznych oparć, czołową i strzałkową stabilizację tułowia, poczucie komfortu, przyjęcie bezpiecznej pozycji na wózku równomierną dystrybucję nacisku, lepszą stabilizację, możliwość dłuższego przebywania na wózku w poczuciu komfortu, nie krępuje ruchów.

Przy zakupie wózka inwalidzkiego marki Kuschall wraz z oparciem można obniżyć cenę oparcia MatrX o 500 zł powołując się na kod "Oferta Specjalna Kuschall". Oferta zniżki ceny ważna jest do odwołania.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy w doborze właściwego oparcia. Prosimy o kontakt pod numerem telefonu 516 293 265. 

Dowiedz się więcej na temat oparć MatrX - kliknij tutaj.

Galeria