fbpx Wielka podróż Michała i Maćka

Wielka podróż Michała i Maćka

Michał i Maciek w trasie

Firma "PARTNER" była sponsorem tej niezwykle odważnej wyprawy. Michał i Maciej w trakcie wyprawy używali wózków kuschall R33 (Michał) i K-SERIES (Maciej). Dla Michała i Macieja nie ma rzeczy niemożliwych, świadczą o tym zrealizowane wcześniej projekty podróżnicze:

  • „Wielki wyścig” Madryt- Warszawa, Polskie Radio Trójka, wrzesień 2006
  • Mongolia – „Ostatni szamani Tajgi” – lipiec 2008
  • Indie – Kumbhamela kwiecień 2010
  • Szpitsbergen - lipiec 2011
  • When there is no future, the road is all that matters - w trakcie realizacji

"...To historia dwóch kulawych, którzy pragną udowodnić, że na tym świecie nie ma rzeczy niemożliwych. Wyruszamy w odległe miejsce, by pokazać innym niepełnosprawnym, że fizyczne ograniczenia nie muszą powstrzymywać nas przed realizowaniem własnych marzeń. Chcemy podzielić się naszymi przygodami, a także sprzeciwić się bierności i promować aktywny wypoczynek, wszystko to, by rozbudzić tak samo wielką pasję podróżniczą u innych. To także wielki sprawdzian dla nas samych. Świadomi przeszkód i trudności, które możemy napotkać na drodze do celu, czujemy się gotowi podjąć to ryzyko i przeżyć kolejną ekscytującą podróż w naszym życiu.

Naszym celem jest dotarcie do najbardziej wysuniętego na zachód punktu Europy – przylądka Cabo da Roca. Podróż rozpoczynamy w Poznaniu i prawie całą drogę zamierzamy pokonać samochodem. Jedyny odcinek, który odbędziemy drogą morską to Gibraltar – Maroko. Szacujemy, że nasza wyprawa potrwa 4 miesiące, a przez ten czas pokonamy łącznie około 15 tys. km (szczegółowy plan podróży znajduje się na załączonej mapce)...."

Zrealizowane projekty : South America 2016/2017 / Takeawayphotos 2013 / Spitsbergen 2011 / Indie – Kumbhamela 2010 / Mongolia „Ostatni szamani Tajgi” / 2008

więcej informacji znajdziecie na stronie http://www.wheelchairtrip.com/