fbpx Jakimi wózkami inwalidzkimi najwygodniej manewrować?

To oczywiste, że wózek inwalidzki powinien być wygodny i umożliwiać swobodne nim manewrowanie. Nie każdy jednak wie, jakimi wózkami inwalidzkimi najłatwiej manewrować. Wyjaśniamy to w artykule.

Wózek inwalidzki wyregulowany i dobrze dopasowany

Podstawą komfortowego użytkowania wózka inwalidzkiego jest jego odpowiednie dopasowanie do potrzeb użytkownika. Dlatego warto rozważyć zakup jednego z dostępnych w naszej ofercie aktywnych wózków inwalidzkich, które dają możliwość regulacji wielu elementów konstrukcji. 

Jednym z nich jest lekki wózek inwalidzki KSL ze sztywną ramą, w którym można na etapie konfiguracji dopasować szerokość i głębokość siedziska, kąt pochylenia oraz środek ciężkości. Zalecamy też zakup jednego ze składanych wózków inwalidzkich Kuschall, np. wózka z regulowanym podnóżkiem. Dobrze wyregulowany podnóżek poprawia ergonomię jazdy wózka i sprawia, że manewrowanie jest łatwiejsze. Co istotne, te modele posiadają hydroformowane ramy, które zmniejszają całkowitą masę wózka, czyniąc manewry prostszymi. 

Koła do wózków

Kolejnym istotnym elementem są odpowiednio dobrane koła, które mają wpływ na lepsze właściwości jezdne, a co za tym idzie na manewrowanie. Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje kół do wózków inwalidzkich, które można dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz terenu, po którym będzie poruszać się wózek. Na przykład wózek inwalidzki Kuschall Compact z naszej oferty posiada intuicyjną regulację położenia widelca przedniego kółka, który jest odpowiedzialny za utrzymanie właściwego kierunku jazdy. 

Wózki ze wspomaganiem i systemy sterowania

Manewrowanie wózkiem inwalidzkim ze wspomaganiem jest łatwiejsze, szczególnie w przypadku osób mających problem z poruszaniem się zwykłymi wózkami. Wózek ze wspomaganiem może być wyposażony w napęd elektryczny, który umożliwia jazdę po różnych nawierzchniach, a także pomaga w pokonywaniu podjazdów. W naszym sklepie kupisz wózki z napędem elektrycznym, które dodatkowo są wyposażone w różne systemy sterowania usprawniające jazdę, np. w formie joysticka.

zdjecie
wózek elektryczny