fbpx Jak sztywną ramę powinien mieć wózek inwalidzki?

Jak sztywną ramę powinien mieć wózek inwalidzki? Czy modele ze sztywnymi ramami poprawiają bezpieczeństwo użytkownika, a jednocześnie odznaczają się lekkością i funkcjonalnością? Takie pytania zadaje sobie wiele osób, które stoją przed koniecznością kupna wózka inwalidzkiego. Odpowiadamy na nie w artykule.

Hydroformowane ramy w wózkach inwalidzkich

Sztywność ramy wózka inwalidzkiego wpływa na jego stabilność, zwrotność oraz łatwość prowadzenia. Wózki z bardziej sztywną ramą są zazwyczaj bardziej bezpieczne i jednocześnie łatwiejsze w prowadzeniu. Jednym z nowoczesnych rozwiązań stosowanych obecnie w wózkach inwalidzkich są hydroformowane ramy. 

Technologia hydroformowania pozwala na uzyskanie wytrzymałych konstrukcji o precyzyjnych kształtach, co przekłada się na większą sztywność ramy. Zgodnie z wykonanymi badaniami polegającymi na przy przyłożeniu tej samej siły do ramy okrągłej oraz hydroformowanej, to właśnie rama hydroformowana wykazała o 60% mniejszą deformację struktury niż rama okrągła. Jednym słowem, dzięki zaawansowanej technologii produkcji jest ona wytrzymalsza, a przez to sztywniejsza. 

Czy istnieją lekkie wózki inwalidzkie ze sztywnymi ramami?

Jednak wytrzymała konstrukcja często kojarzy się z większą masą. Warto jednak wiedzieć, że wózki z hydroformowanymi ramami są nie tylko bardziej stabilne, ale również lżejsze, co ułatwia ich transport i przechowywanie. Przykładem takiego modelu jest dostępny w naszej ofercie lekki wózek inwalidzki KSL, który łączy zalety sztywnej ramy z niską masą ogólną. Jest to sprzęt, który zapewnia bardzo wysoki komfort jazdy i dodatkowo tłumi drgania. 

Regulowane wózki inwalidzkie ze sztywnymi ramami

Wózki inwalidzkie ze sztywnymi ramami mogą być nie tylko lekkie, ale i posiadać wiele opcji regulacji. W naszej ofercie znajduje się wózek inwalidzki z regulowanym podnóżkiem K-Series. Można go przystosować do ułożenia nóg osoby kierującej. Regulacji podlega też oparcie i siedzisko. Podobnie jak wózek inwalidzki KSL, ten model również posiada hydroformowaną ramę.

zdjecie
wózek inwalidzki