fbpx Kiedy warto zainwestować w składany wózek inwalidzki?

Kiedy warto zainwestować w składany wózek inwalidzki?

Wózki inwalidzkie umożliwiają codzienne funkcjonowanie osobom z różnymi ograniczeniami ruchowymi. Aby jednak jeszcze bardziej ułatwić im poruszanie się, producenci wózków wprowadzili na rynek modele składane. Kto powinien zainwestować w składany wózek inwalidzki?

Wózki łatwe w transporcie

Główną zaletą składanych wózków inwalidzkich jest to, że są łatwe w transporcie. Dzięki temu, że można je złożyć do niewielkich rozmiarów, znacznie ułatwiają przemieszczanie się z jednego miejsca na drugie. Jest to szczególnie ważne z punktu widzenia osób często podróżujących samochodem, pociągiem czy autobusem, gdyż złożony wózek inwalidzki zajmuje znacznie mniej miejsca niż tradycyjny model.

Co więcej, niektóre modele składa się błyskawicznie! Choćby dostępny w naszej ofercie wózek inwalidzki Kuschall Compact można złożyć za dotknięciem jednego palca! Po złożeniu jest to jeden z najbardziej kompaktowych modeli na rynku, który zmieści się nawet w niewielkiej luce bagażowej.

Więcej przestrzeni w domu

Mniejsze i składane wózki inwalidzkie zajmują też mniej miejsca w domu. Jest to rozwiązanie zalecane zwłaszcza osobom żyjącym w niewielkich mieszkaniach czy domach. Takie wózki można chować nawet w szafie. Ponadto, lekka konstrukcja wielu wózków inwalidzkich Kuschall z naszej oferty sprawia, że przenoszenie ich ze swojego lokum na zewnątrz nie stanowi większego problemu.

Rozwiązanie dla osób aktywnych

Co oczywiste, im łatwiej i szybciej złożyć wózek, tym lepsze jest to dla osób mobilnych i prowadzących aktywny tryb życia. Prostota składania i rozkładania tego typu wózków inwalidzkich umożliwia szybkie dostosowanie do zmieniających się sytuacji i potrzeb, szczególnie jeżeli dużo podróżujesz i często wychodzisz z domu.

zdjecie
mężczyzna wkłada do samochodu składany wózek inwalidzki